• Wycieczka rowerowa

• Korzystając z przepięknej pogody klasa VIIa wybrała się w piątek 25.09 na wycieczkę rowerową. Zwiedziliśmy elektrownię wodną i dowiedzieliśmy się jak wytwarza ona prąd wykorzystując siłę przepływającej wody. Następnie zjedliśmy upieczone na ognisku kiełbaski - były pyszne...  Nie obyło się bez gier i zabaw na świeżym powietrzu. Bawiliśmy się świetnie. Po powrocie zgodnie uznaliśmy, że takie wyjazdy powinny być wpisane w tygodniowy plan zajęć naszej klasy.

• Akcja charytatywna 3b

• Przyłącz się do akcji charytatywnej klasy 3 b

Uczniowie zbierają naklejki na zwierzaki, które zostaną wymienione na maskotki i przekazane do szpitala na oddział dziecięcy.

Skrzynka jest w sali nr 11.

• Projekt "Emocja"

• Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 2 b przystąpili do realizacji Międzynarodowego Projektu  Edukacyjnego "Emocja" wspierającego rozwój emocjonalny i społeczny dzieci.

Będziemy na bieżąco informować o postępach w realizacji tego ciekawego projektu

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

• "... I nowa bije już godzina,

Nowy rok szkolny się zaczyna

Już czeka szkoła i koledzy,

I w książkach zasób nowej wiedzy..."

Jan Brzechwa

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego życzymy wszystkim uczniom, by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą, odkrywaniem nauki i jej praw, ale też odnajdywaniem siebie, rozwojem własnych uzdolnień i zainteresowań.

Niech szkoła będzie dla Was także miejscem radości i wielu przyjaźni.

Rodzicom zaś życzymy, by ten nowy rok szkolny przyniósł wiele nadziei związanych z przyszłością ich dzieci.

Nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły życzymy, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą.

• 81. rocznica wybuchu II wojny światowej

• 1 września 1939 roku o godzinie 4.45 rozpoczęła się druga wojna światowa.

O tej godzinie niemiecki pancernik szkolny "Schleswig Holstein" oddał strzał w kierunku Składnicy Tranzytowej na Westerplatte, a samoloty Legionu Condor zrzuciły na Wieluń pierwsze bomby.

Polacy bronili się do początku października, mimo że od 17 września, po wkroczeniu na ziemie polskie Armii Czerwonej, walczyli na dwa fronty.

Największy w historii świata konflikt zbrojny pochłonął 72 miliony ludzkich istnień. Polska odniosła procentowo największe straty wśród państw walczących - zginęło prawie sześć milionów polskich obywateli, czyli niemal 16% przedwojennej ludności kraju.

Dziś oddajemy hołd bohaterom, dla których:

BÓG

HONOR

OJCZYZNA

to nie tylko słowa, ale nadrzędne wartości, za które przelali swoją krew.

Cześć i chwała bohaterom.

"Nigdy więcej wojny" - powtarzamy wymowny napis z Westerplatte.